Bruggestraat krijgt kreukelpalen!

Op 9 april 2015

Op de gemeenteraad van 16 oktober 2014 vroeg gemeenteraadslid Lode Vanneste (N-VA) aan het gemeentebestuur om bij de herinrichting van wegen te kiezen voor kreukelpalen. Vanneste: “ Dit zijn  zogeheten levensreddende palen die bij een aanrijding rond het voertuig plooien waardoor de schok voor de inzittenden beperkt wordt en men een grotere kans heeft om de klap te overleven.   Ook de schade aan de wagen is minder groot en meestal kan men de paal gemakkelijker herstellen”.

Sinds enkele jaren neemt het aantal kreukelpalen langs Vlaamse wegen sterk toe.  Dat heeft vooral te maken met een richtlijn die in 2010 is ingevoerd. Die richtlijn bepaalt dat er systematisch botsvriendelijke lichtmasten moeten worden geplaatst aan bepaalde wegen, zoals bijvoorbeeld wegen waar men sneller mag rijden dan 50 km/u en waar geen vangrails staan”

Deze week liet  Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Ben Weyts (N-VA) dat er dit jaar op 20 bijkomende locaties kreukelpalen  komen. Lode Vanneste: “  Een van die lokaties waar  er botsvriendelijke lichtpalen komen, is de N337 die Brugge met Oedelem verbindt.  Met andere woorden staan er binnenkort kreukelpalen in de Bruggestraat in Oedelem!”

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is