Beernem plant databank om vrijwilligerswerk te ondersteunen

Op 4 maart 2015

Digitaal platform moet vraag en aanbod van vrijwilligers en verenigingen op mekaar afstemmen

 

Van 28 februari tot 8 maart 2015 vindt opnieuw de week van de Vrijwilliger plaats. Deze week is er speciaal om de 900 000 vrijwilligers in Vlaanderen te bedanken. De ene vrijwilliger is iedere dag actief, anderen maken zich met momenten vrij. Wat ze gemeen hebben, is dat ze zich uit vrije wil en onbezoldigd inzetten  voor iemand anders, een groep of organisatie of voor de samenleving als geheel.    

 Naar aanleiding van de week van de Vrijwilliger stelde Lode Vanneste (N-VA) tijdens de gemeenteraad van 26 februari 2015 voor om het vrijwilligerswerk in Beernem  te ondersteunen.  Vanneste: “  Heel veel van de Beernemse sport-, culturele en andere verenigingen doen een beroep op vrijwilligers.  Ze hebben het niet altijd gemakkelijk om voldoende mensen te vinden.  Daarom stel ik voor om op de gemeentelijke website een vrijwilligersdatabank te creëren. In deze databank kunnen verenigingen dan zelf vrijwilligersvacatures plaatsen. Zo vinden ze hopelijk vlot  nieuwe medewerkers terwijl mensen die tijd over hebben, snel zien waar vrijwilligers gevraagd zijn”.

 Advies vanuit culturele raad

Schepen Gijs Degrande (N-VA) prees tijdens de raadszitting de vele Beernemse vrijwilligers en gaf aan dat een van de doelstellingen in het meerjarenplan precies de ondersteuning van vrijwilligers is. Gijs Degrande: Vanuit de culturele raad werken we momenteel een advies uit over vrijwilligerswerk.  De ontwikkeling van een vrijwilligersdatabank op de webstek van de gemeente waar vraag en aanbod elkaar kruisen is daarbij een van de grote doelstellingen. De culturele raad  wil daarbij de focus zeer breed leggen en de databank openstellen voor zowel jeugdverenigingen, culturele- en sportverenigingen, hobbyisten als organisatoren”.

Verder gaf Schepen Degrande nog mee dat er binnen welzijn een initiatief loopt voor vrijwilligers maar dan specifiek gericht op de zorgsector. Hij bekijkt met zijn collega-schepen hoe  afstemming en versterking mogelijk is. Het filmproject van Zaak Dezutter waar veel Beernemse vrijwilligers met veel plezier en voldoening hun talenten ter beschikking stellen, is volgens Schepen van Cultuur Degrande een mooie bron van  inspiratie.

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is